Přeskočit na obsah
CarTec Group

PURISTICKÝ KLASICKÝ ROADSTER.

BMW R 12 nineT

Nové R 12 nineT se představuje v rámci 100letého výročí BMW Motorrad a je tak nástupcem modelu R nineT, který měl premiéru přesně před 10 lety při příležitosti 90. výročí své značky.

BMW Motorrad zveřejní další informace o novém BMW R 12 nineT ve druhé polovině roku 2023.

Hlavní vlastnosti nového BMW R 12 nine T:

  • Klasický, puristický design
  • Zpracování s velkým důrazem na kvalitu provedení detailů
  • Vzduchem/olejem chlazený dvouválcový motor boxer
  • Navrženo pro individuální úpravy na míru
  • Jednodílný trubkový prostorový rám s přišroubovanou zadní stavbou
  • Klasické vedení kol s kvalitní teleskopickou přední vidlicí upside-down a zavěšením Paralever vzadu
  • Výfukový systém na levé straně s dvojicí tlumičů s kuželovou koncovkou
  • Radiálně uložené čtyřpístkové jednodílné třmeny, ocelové opletené brzdové vedení
  • Mimořádně kvalitní BMW Motorrad Originální příslušenství navržené na míru.

V případě zájmu nebo zjištění detailnějších informací nám zašlete nezávaznou poptávku:

Rádi bychom Vás požádali o GDPR souhlas dle Vašich preferencí.

Nové BMW R 12 nineT začíná další století BMW Motorrad propojením fascinace a tradice.

Stejně jako BMW R nineT z roku 2013 je i nové BMW R 12 nineT puristický, výkonný klasický roadster, nabízející mnoho možností pro téměř neomezené úpravy a individualizaci.

Dr. Markus Schramm, šéf BMW Motorrad: „Model R nineT a jeho koncept založený na širokých možnostech individualizace vytvořily při příležitosti 90. výročí BMW Motorrad zcela nové zážitky opírající se o tradice. Nyní se jedná o nepostradatelný základní kámen naší modelové řady. Nové R 12 nineT důsledně navazuje na úspěšný příběh odkazu legendárních motorů boxer od BMW. Je ještě klasičtější, s redukovaným designovým jazykem, ještě větší mírou svobody pro individualistické úpravy a v neposlední řadě s novými a inovativními technologiemi.“

Originální motor boxer 1200 s přepracovaným airboxem a výfukovým systémem přináší klasické potěšení z jízdy.

Již před 100 lety první motocykl BMW, model R 32, používal plochý dvouválcový motor. Nezaměnitelná koncepce boxeru s jeho mohutnou akcelerací, jedinečný průběh výkonu, charakteristický zvuk a hladký chod z něj rychle učinily synonymum pro motocykly BMW obecně. Se svým vzduchem a olejem chlazeným motorem boxer nové R 12 nineT v této fascinující tradici pokračuje. Číslo 12 v označení modelu odkazuje na objem motoru, stejně jako u mnoha modelů v historii BMW Motorrad, ale třeba i u současného typu R 18.

Ještě více klasického stylu, puristického designu, zaměření na detaily a ještě více možností individualizace.

Ještě více než jeho předchůdce nové R 12 nineT kombinuje hutný charakter motoru boxer a designový styl klasických motocyklů, které doplňuje inovativními technologiemi a maximem možností individualizace. Jeho provedení bylo ještě více redukováno pouze na to podstatné, což mu dodalo ještě více emocí. Puristický a klasický vzhled i důraz na detaily byly při navrhování tohoto motocyklu na prvním místě.

Edgar Heinrich, šéfdesignér BMW Motorrad: „Puristickému designovému stylu dominuje jasná linie nádrž – sedlo – zadní část ve stylu tradičního modelu /5 nebo legendárního R 90 S ze 70. let. Samotná nádrž je na první pohled klasická pro modely BMW s motory boxer, má typické prohnutí ve spodní části umožňující pevné sevření koleny. Nové R 12 NineT má také boční kryty v oblasti rámového trojúhelníku, a to v autentickém vzhledu roadsteru, což je další reminiscence na motocykly BMW ze 70. let.“

Zvláštní pozornost věnovaná detailům je patrná také na přepracovaném předním blatníku, LED světlometu s černým vnitřním rámečkem a dvojici kulatých přístrojů v tradičním stylu dob minulých. Jako tradičně jsou v rámci BMW Motorrad Originálního příslušenství nabízeny atraktivní možnosti individualizace. S ohledem na individuální úpravy je nové R 12 nineT vybaveno také zadní LED světelnou jednotkou integrovanou do sedla, která nyní umožňuje snadno zkrátit zadní část motocyklu, když si to jeho majitel bude přát.

FOTOGALERIE