Přeskočit na obsah
CarTec Group
Zimní testovací motokemp 2022 ve Španělsku

Přátelé, motorkáři,

letošní zimní testovací kemp 2022 ve Španělsku byl v pravdě husarský kousek. Příprava měsíční akce na které participuje přes devadesát zákazníků, více než třicet motocyklů, dvoupatrový kamion s podivným řidičem a osm polovyšinutých členů organizačního týmu, už z principu věci, nemůže být jednoduchá. Zvážíme-li navíc stále aktuální situaci spojenou s covidem a propuknutí konfliktu na Ukrajině, považujeme za malý zázrak, že jsme se dostali bez problémů tam i zpět, a navíc plní motorkářských dojmů.

Cílem této akce bylo otestovat kompletní modelovou řadu motocyklů BMW v prostředí, které díky rozmanitosti silnic umožnilo vyniknout každému modelu, abychom ukázali, že BMW nevyrábí pouze oblíbený a téměř dokonalý model GS, ale i jiné modely v určitých podmínkách model GS i převyšující. Během tras jsme motocykly často měnili a poznávali, které nám vyhovují a na jakých silnicích. Tento cíl, troufáme si říct, se nám podařilo splnit, protože jsme od účastníků často slyšeli, že si užili jízdu na modelech, o kterých by dříve ani nepřemýšleli. Zpětně se za tyto vedlejší příznaky omlouváme, protože to pro některé „bohužel“ znamenalo, že si museli začít dělat místo ve své garáži pro další model. Zkrátka ochutnávali jsme motocykly jako se ochutnávají mladá vína.

Co víc říct k letošnímu zimnímu testování?

Jsou v podstatě samá pozitiva. Jeli s námi fantastičtí lidé z řad našich stávajících, ale i budoucích zákazníků. Projezdili jsme dohromady přes 80.000 kilometrů po silnicích v horách i nížinách, pouštích i pobřežích na nejnovějších modelech BMW. Projeli desítky tisíc zatáček a spálili přes 6.000 litrů benzínu. Toto všechno jsme zvládli bez závažnějšího karambolu, nikdo se nezranil a ani motocykly neutrpěly vážnější ztráty. Porovnali jsme modely BMW Motorrad mezi sebou, řada zákazníků během kempu učinila důležité rozhodnutí, jaká bude jejich příští mašina. Užili jsme si adrenalinu i výborného jídla a večery na baru by vydaly na separátní knihu, pravděpodobně s hvězdičkou.

„Zkrátka, jediné, co bych po takové unikátní akci chtěl říct, je: Děkuji. Děkuji zákazníkům, že s námi jeli, že byli kamarádští, disciplinovaní a stateční, a že měli opravdu velký hlad a žízeň. Děkuji organizačnímu týmu za vytrvalost a péči. A děkuji majiteli CarTec Group, Karlovi Kadlecovi, že tuto akci posvětil a vložil v nás svou důvěru.“

Po návratu do Prahy jsem si vzpomněl na latinský citát „Veni, vidi, vici“. A tak nějak to bylo. Těšíme se na příště kamarádi!

Michal Dvořák & tým BMW Motorrad CarTec Group.

FOTOGALERIE