Přeskočit na obsah
CarTec Group

Cabo de Gata 2024: Další úspěšný ročník je za námi.

ZIMNÍ TESTOVACÍ MOTOKEMP 2024

V průběhu ledna a února jsme se společně vrátili do světa klukovských snů, svobody, dobrých kamarádů a nových krásných strojů, které BMW Motorrad nabízí. Máme za sebou další úspěšný ročník tradičního Zimního testovacího kempu motorek ze stáje BMW!

A opět to stálo za to! První turnus začal hned po stratu nového roku, poslední vyjížďku jsme absolvovali na konci února. Účastníci si mohli vyzkoušet to nejnovější z bavorské stáje, každý den svého pobytu v prosluněném Španělsku mohli otestovat motorku jiného segmentu modelové řady, bezprostředně je mezi sebou porovnat a vnímat tak jednotlivé rozdíly opravdu do hloubky.

Po celou dobu pětidenního testovacího kempu, kterých celkově proběhlo pět v řadě, dělal klientům společnost vyladěný organizační tým zažraných motorkářů složený ze zkušených průvodců a instruktorů tvořených členy našeho CarTec týmu, díky kterému si jej všichni mohli užít naplno.

A jaké to všechno bylo očima jednoho z ostřílených instruktorů a „capa di tutti“ tohoto kempu, Michala Dvořáka?

„Mohli bychom hodnotit v několika rovinách, ale pro nás byla hlavní ta, která dává celé této obří akci smysl. A to je testování nových modelů BMW Motorrad. Měli jsme sebou třicet čtyři motocyklů, od G 310 R, přes R 1300 GS a K 1600 GTL až po R 18 Transcontinental. A mnohé další. Prostě všechny motorky, které bylo možno v lednu roku 2024, silou největšího dealera BMW Motorrad v ČR, sehnat.

Akce se připravovala déle než půl roku a trvala měsíc a půl. Motorky vyzkoušelo více než 140 zákazníků a v tom jim asistovalo třicet interních zaměstnanců CarTec Group, tři jízdní instruktoři, dva profesionální fotografové a taky spousta dobrých kamarádů. Společně jsme najezdili sto třicet tisíc kilometrů a spálili osm a půl tisíce litrů benzínu. A to vše bez zranění a pouze s jedním pádem při jízdě.

Co by nemělo zůstat bez povšimnutí je fakt, že při tomto vysokém objemu kilometrů a s novými motorkami, jsme neměli žádnou větší opravu, když nepočítáme kalibraci elektrického větrného štítku, povolené ventilové víko a výměnu lepivé zadní pneumatiky na M 1000 R, protože se při našem radostném tempu po 3 000 kilometrech odebrala do věčných lovišť. Takže jestli někdy u piva tvrdíme, že motorky už nejsou tak spolehlivé jako byly dříve, nejspíše nemáme pravdu.

Všemi očekávanou žhavou novinkou bylo BMW R 1300 GS, kterou jsme zde měli k dispozici začerstva, po její premiéře uvedení na trh.  Po těch tisících kilometrů mohu říct, že je opět dál, než byly všechny velké GS před ním. Co se týká jízdních kvalit, je to nejlepší motorka, na které jsem kdy jel. Názory zákazníků jsou také vesměs pozitivní, u cestovatelů jsme zaznamenali připomínky k příliš tvrdému podvozku a malé velikosti motorky. A právě na tyto uživatele bude zaměřený nový model BMW R 1300 GS Adventure, který značka představí letos.

Pokud chcete i vy zažít krásné výhledy na Sierra Nevadu, rozkvetlé mandloně, nezapomenutelné špízy  v oblíbené restauraci, a hlavně jízdu za řídítky toho nejlepšího ze strojů BMW Motorrad na silnicích, které nemají v Evropě, ale možná ani ve světě konkurenci, nenechte si uniknout další testovací kemp v roce 2025. Už teď víme, že v něm pojedeme na plný plyn a o životní zážitky nebude nouze.

Všem účastníkům letošního ročníku děkujeme, přejeme mnoho kilometrů bez nehod a spoustu svobody, která je s motorkami přirozeně spjata

Tým BMW Motorrad CarTec Group

fotogalerie